Filtruj według

Marka

Marka

Cena

Cena

  • 483,00 zł - 1 873,00 zł

Ilość

Ilość

Kategoria

Kategoria

Zastosowanie

Zastosowanie

Linka nośna

Linka nośna

Bezhalogenowy LSOH

Bezhalogenowy LSOH

Przewody UTP – niezbędny element sieci komputerowej

Przewody UTP umożliwiają wysyłanie danych za pośrednictwem sieci – i to zarówno telekomunikacyjnych, teleinformatycznych, komputerowych, jak i w przypadku systemów wizyjnych IP. W naszej ofercie znajdują się kable, które umożliwiają stworzenie wydajnie oraz sprawnie funkcjonującej infrastruktury służącej do przesyłania sygnałów. Proponujemy produkty od uznanych producentów, co jest gwarancją ich długiego oraz bezawaryjnego działania.

Skrętka – czym jest i do czego służy tego rodzaj kabla?

Skrętka – rodzaj kabla sygnałowego służącego do przesyłania informacji, który zbudowany jest z jednej lub więcej par skręconych ze sobą żył w celu eliminacji wpływu zakłóceń elektromagnetycznych oraz zakłóceń wzajemnych, zwanych przesłuchami. Skręcanie żył powoduje równocześnie zawężenie pasma transmisyjnego.

W naszym asortymencie można znaleźć kable UTP, które są niezbędne do przesyłania różnego typu danych. W związku z tym proponujemy modele przeznaczone do zastosowania w przypadku sieci teleinformatycznych, Ethernet oraz monitoringu IP. 

Skrętki to przewody składające się z minimum jednej pary kabli, które zostały ze sobą skręcone. Taka ich budowa wpływa na ich unikalne właściwości. Przewody te są zdecydowanie mniej podatne na oddziaływanie zakłóceń elektromagnetycznych oraz mają zawężone pasmo transmisyjne. Ponadto wykorzystywanie skrętki eliminuje problem zakłóceń wzajemnych.

Kable UTP mają bardzo szerokie zastosowanie. Służą do transmisji danych zarówno w sieciach cyfrowych, jak i analogowych. Wybór przewodu skrojonego na miarę potrzeb użytkowników i konkretnej infrastruktury komputerowej lub teleinformatycznej to podstawa sprawnego oraz efektywnego funkcjonowania tych systemów

Czym wyróżniają się oferowane przez nas przewody UTP?

Wiedząc, jak ważną funkcję pełnią te przewody, zadbaliśmy, aby w naszym asortymencie znalazły się skrętki o różnych parametrach.

Dlatego też oferujemy kable UTP do zastosowania:

  • wewnętrznego – umożliwiają one stworzenie sieci do transmisji danych w budynkach
  • zewnętrznego – zastosowano w nich specjalne powłoki, które czynią je odpornymi na szereg rozmaitych czynników – na przykład na promieniowanie UV oraz na uszkodzenia mechaniczne.

Zapewniają to między innymi wytrzymała polietylenowa powłoka oraz izolacja żelowa.

Ponadto kable te wyróżnia odpowiednia klasa i standardy ochrony przeciwogniowej – przekłada się to zarówno na ich bezawaryjne działanie, jak i bezpieczeństwo podczas użytkowania. Natomiast wysoką jakość proponowanych przez nas przewodów potwierdzają stosowne certyfikaty – na przykład certyfikat Instytutu Łączności.

Oferujemy skrętki przeznaczone do pracy w rozmaitych częstotliwościach i zapewniające wyśrubowane parametry dotyczące przepływności binarnej. Zachęcamy do dołączenia do grona naszych klientów! Gwarantujemy wybranie przewodu skrojonego na potrzeb wymagającej infrastruktury informatycznej, teleinformatycznej oraz monitoringu IP.

Jest 17 produktów.

Pokazano 1-17 z 17 pozycji

Aktywne filtry