Filtruj według

Kategorie

Kategorie

Marka

Marka

Cena

Cena

 • 0,00 zł - 5 046,00 zł

Długość

Długość

Kolor

Kolor

Rodzaj

Rodzaj

Średnica

Średnica

Szerokość

Szerokość

Wymiary

Wymiary

Ilość

Ilość

Ilość włókien

Ilość włókien

Rodzaj włókna

Rodzaj włókna

Rozmiar

Rozmiar

Szkła

Szkła

Zastosowanie wiertła

Zastosowanie wiertła

Rozmiar grotu

Rozmiar grotu

Rodzaj grotu

Rodzaj grotu

Zastosowanie tarczy

Zastosowanie tarczy

Rodzaj złącza

Rodzaj złącza

Wysokość

Wysokość

Rodzaj

Rodzaj

Rozmiar

Rozmiar

Sposób montażu

Sposób montażu

Kategoria

Kategoria

Zastosowanie

Zastosowanie

Linka nośna

Linka nośna

Długość

Długość

Bezhalogenowy LSOH

Bezhalogenowy LSOH

Rodzaj światłowodu

Rodzaj światłowodu

Rodzaj portów

Rodzaj portów

Technologia WDM

Technologia WDM

Interfejs PoE 802af/at

Interfejs PoE 802af/at

Media konwerter przemysłowy

Media konwerter przemysłowy

Do instalacji

Do instalacji

Włókno

Włókno

Kategoria włókna

Kategoria włókna

Złącze

Złącze

Czoło złącza

Czoło złącza

Budowa

Budowa

Patchcord zbrojony

Patchcord zbrojony

Ilość gniazd

Ilość gniazd

Długość przewodu

Długość przewodu

Zabezpieczenie Internetu

Zabezpieczenie Internetu

Rozmiar szafy

Rozmiar szafy

Złącze RJ

Złącze RJ

Typ złącza

Typ złącza

Hermetyczne

Hermetyczne

Przelotowy

Przelotowy

Do złącza

Do złącza

Złącze HDMI

Złącze HDMI

Złącze BNC (CVBS)

Złącze BNC (CVBS)

Rozmiar keystone

Rozmiar keystone

Wbudowane głośniki

Wbudowane głośniki

WIFI

WIFI

LAN

LAN

Android

Android

Przewody i akcesoria

Podkategorie

 • Przewody UTP, FTP
 • Przewody światłowodowe
 • Narzędzia
 • Zabezpieczenia LAN, WAN

  Zabezpieczenie przeciwprzepięciowe Sieci LAN

  Ryzyko wystąpienia pożaru nie zawsze musi być związane z zaprószeniem lub podłożeniem ognia. Często źródłem samego zagrożenia jest na przykład zwarcie w instalacji elektrycznej, co może także doprowadzić do wybuchu pożaru lub poczynić uszkodzenia podłączonych urządzeń. Jedyną możliwością, aby temu zapobiec, jest odpowiednie zabezpieczenie przewodów oraz sprzętu przy użyciu specjalnych akcesoriów.

  Akcesoria te znajdziesz w naszej ofercie, gdzie możemy się pochwalić rozbudowanym asortymentem produktów, które mają na celu poprawę bezpieczeństwa w obrębie budynku. Do tej kategorii zaliczają się zabezpieczenia przeciwpożarowe LAN, których zadaniem jest ochrona sieci teleinformatycznej przed niszczycielskim działaniem ognia.

  Zabezpieczenie sieci LAN – dostępne rozwiązania

  Nasz asortyment obejmuje profesjonalne zabezpieczenia przeciwpożarowe LAN, które spełniają najwyższe standardy jakości i bezpieczeństwa. Ich zadaniem jest ochrona instalacji przed nagłymi skokami napięcia oraz awarią sieci, która może skutkować poważną awarią całej infrastruktury teleinformatycznej. W sprzedaży mamy zabezpieczenia sieci LAN:

  • chroniące przed wyładowaniami atmosferycznymi
  • przeznaczone do linii komunikacyjnych
  • przeciwprzepięciowe
  • kompatybilne z siecią Ethernet
  • w formie modułów i ograniczników

  Oferowane zabezpieczenia przeciwpożarowe LAN różnią się parametrami technicznymi, przeznaczeniem oraz sposobem montażu. Aby zapewniały skuteczną ochronę, powinny być dobrane pod kątem konkretnego urządzenia teleinformatycznego. 

  W razie problemów ze znalezieniem odpowiedniego zabezpieczenia sieci LAN, zachęcamy do kontaktu z naszym doradcą.

 • Mediakonwertery

  Wykorzystanie w instalacji telewizji przemysłowej urządzeń z segmentu transmisji po skrętce pozwala ominąć wiele barier, jakie mogą pojawić się w trakcie projektowania systemu monitoringu opartego na standardowych rozwiązaniach. Wiele typowych systemów dozoru wizyjnego bazuje na kablach koncentrycznych. Dla porównania, transfer sygnału z kamer za pośrednictwem transmisji video UTP charakteryzuje się szybkim przepływem danych oraz możliwością skutecznego dostarczenia sygnału na odległości większe, niż te, które oferowane są przez zwykłe przewody CCTV.

  Indywidualne potrzeby i wymagania bezpieczeństwa ochranianego miejsca mogą stwarzać konieczność zastosowania bezpieczniejszej i wydajniejszej metody transmisji danych, jaką jest transmisja światłowodowa.

  Profesjonalny monitoring bazujący na kamerach przemysłowych i rejestratorach cyfrowych DVR wymaga zastosowania urządzeń gwarantujących szybki i niezakłócony przesył obrazu z kamer nawet na duże odległości. Dostosowanie komunikacji po skrętce do przesyłu za pomocą przewodów światłowodowych umożliwiają mediakonwertery.

  Media konwertery to urządzenia stosowane w transmisji światłowodowej do przekształcania sygnału przekazywanego za pomocą skrętki UTP i przystosowaniu go do potrzeb transferu z wykorzystaniem przewodów światłowodowych. Rozwiązanie to pozawala zarówno na dostarczanie obrazu z kamer do monitoringu i sygnałów audio, ale również przekazywania informacji służących do sterowania kamerami obrotowymi, a także sygnału pochodzącego z urządzeń systemu alarmowego.

  Zaletą mediakonwerterów jest umożliwienie efektywnej komunikacji na odległość nawet 40km przy zapewnianiu szybkiej prędkości wysyłanych danych. Łatwą instalację i komfortową obsługę gwarantuje zastosowany w urządzeniach standard plug and play, który zapewnia bezproblemowe funkcjonowanie mediakonwerterów z każdym urządzeniem współpracującym.

  Zrealizowanie systemu telewizji przemysłowej przy użyciu transmisji światłowodowej i mediakonwerterów pozwoli uzyskać wysokiej jakości monitoring, który swym zasięgiem obejmuje nawet wiele odległych od siebie punktów obserwacyjnych.

 • Złącza i akcesoria

  Wtyki RJ45

  Internet szybko stał się nieodzownym elementem życia każdego człowieka. Kiedy chcemy korzystać z niego na szerszą skalę, potrzebujemy dodatkowych akcesoriów. Tak jest m.in. z zaawansowanym sprzętem RTV - w celu zapewnienia jakości odbioru warto skorzystać z przewodowego połączenia sieciowego. Wtyczka Ethernet pozwala na stworzenie wielu instalacji elektrycznych - aby jednak do tego posłużyła, musimy mieć do dyspozycji urządzenia obsługujące sieć Ethernet.

  Najpopularniejsze złączki do kabla internetowego i telefonicznego

  Kiedy zamierzamy podłączyć komputer do sieci lub połączyć telewizor z laptopem, potrzebny jest nam odpowiedni kabel. Aby ów przewód pasował do gniazda, powinien być zakończony właściwą wtyczką. Standardowa wtyczka do kabla internetowego to złącze RJ45, nazywana tak od skrótu Registered Jack typu 45. Ten niewielki element łączy okablowanie klienta z okablowaniem firmy telekomunikacyjnej. Końcówka RJ45 jest zazwyczaj używana do podłączania modemu - choć nie każdego.

  W sklepie Napad.pl znajdziemy też wtyczki telefoniczne przeznaczone do zadań specjalnych, znane jako wtyk RJ12 lub 6P6C, a także RJ14 (6P4C). Te popularne złącza mają odpowiednio po 6 i po 4 styki, a sięgamy po nie podczas wykonywania zakończeń kabli do rozmaitych urządzeń telefonicznych. Wyróżniamy również inne typy wtyków RJ; liczba następująca po oznaczeniu literowym określa ilość pinów i rodzaj sygnałów.

  Różne rodzaje wtyczek do kabla internetowego

  Wtyczka RJ45 występuje w różnych wariantach. Należy ją dopasować do używanego kabla. Przewody, które stosujemy, różnią się zastosowaniem i właściwościami. Najczęściej spotykane to UTP, STP i FTP. Kabel sieciowy UTP jest przewodem nieekranowanym (Unshielded Twisted Pair), często używanym w sieciach informatycznych. Kategoria zastosowanego kabla UTP ma wpływ na prędkość pobierania danych.

  W przypadku domostw oraz małych przedsiębiorstw najczęściej stosowana jest kategoria 5e, w nowszych budynkach i większych obiektach warto wybrać kategorię 6. Kabel i wtyk RJ45 kat 6 zapewniają dużą wydajność i niezawodność. Im wyższa kategoria, tym wyższa przepustowość. Gniazdo komputerowe, przewód oraz złącze muszą być tej samej kategorii, ale także zgadzać się w kwestii ekranowania.

  Drugi typ, STP (Shielded Twisted Pair), to przewód ekranowany - ma oplot i uziemienie; ekranowana jest sama skrętka oraz wszystkie pary przewodów. Z kolei kabel FTP (Foiled Twisted Pair) ma ekran foliowy oraz uziemienie. Te dwa rozwiązania sprawdzają się w miejscach, w których mamy do czynienia z zakłóceniami elektromagnetycznymi.

  Złącza przelotowe

  Instalatorzy cenią złącza przelotowe: system Pass Through umożliwia łatwiejsze zarobienie końcówki, ponieważ możliwe jest równomierne przeciągnięcie wszystkich żył przez wtyczkę. Do łatwiejszej instalacji przyczynia się także możliwość kontrolowania kolejności ich ułożenia przed zaciśnięciem. Aby zarobić wtyk przelotowy, potrzebna jest specjalna zaciskarka.

  Najwyższą jakość zapewnia wtyk RJ45 ekranowany i przelotowy. Ekranowanie sprawia, że możemy liczyć na lepszy odbiór sygnału. Przelotowość ułatwia instalację oraz odpowiada za bardziej precyzyjne zaciśnięcie żył. Warto wspomnieć, że w warunkach domowych może wystarczyć złącze nieekranowane UTP, jeśli jednak szukamy bardziej zaawansowanego rozwiązania, ekranowanie będzie przydatne.

  Dodatkowe akcesoria do wtyczek

  Wtyk RJ45 możemy ochronić kolorową osłonką wykonaną z miękkiego tworzywa - zapobiega to przedostawaniu się kurzu i wilgoci, a także przypadkowemu wyłamaniu klipsa. Budowa osłony wtyku wymaga założenia jej na przewód, zanim zaciśniemy wtyk na skrętce komputerowej. Elastyczność materiału naszych kolorowych osłonek pozwala na wykorzystanie ich przy różnych kablach: UTP, STP i FTP. Dostępne są w różnych barwach.

Jest 293 produktów.

Pokazano 1-25 z 293 pozycji

Aktywne filtry