Filtruj według

Kategorie

Kategorie

Marka

Marka

Cena

Cena

 • 0,00 zł - 5 046,00 zł

Długość

Długość

Kolor

Kolor

Ilość włókien

Ilość włókien

Rodzaj włókna

Rodzaj włókna

Rodzaj

Rodzaj

Do instalacji

Do instalacji

Włókno

Włókno

Kategoria włókna

Kategoria włókna

Złącze

Złącze

Czoło złącza

Czoło złącza

Budowa

Budowa

Patchcord zbrojony

Patchcord zbrojony

Do złącza

Do złącza

Złącze HDMI

Złącze HDMI

Złącze BNC (CVBS)

Złącze BNC (CVBS)

Rozmiar keystone

Rozmiar keystone

Podkategorie

 • Przewody światłowodowe

  Transmisja światłowodowa oparta na przewodach jedno i wielomodowych pozwala osiągnąć niezawodny system monitoringu, który swym zasięgiem może nawet obejmować miejsca oddzielone od siebie o kilometry. Jest to możliwe dzięki przewodom światłowodowym, które umożliwiają szybki i bezstratny przesył sygnału audio-wizualnego z kamer do monitoringu.

  Przewody światłowodowe to nieodłączny element systemu monitoringu opartego na transmisji światłowodowej, który pozwala na stworzenie efektywnej sieci wymiany informacji pomiędzy urządzeniami. Przewody światłowodowe pozwalają na błyskawiczny transfer danych na odległości nieosiągalne dla zwykłych przewodów CCTV oraz UTP.

  Zaletą przewodów światłowodowych jest także niska tłumienność oraz fakt, iż podczas transmisji danych nie emitowane jest pole elektromagnetyczne, co uniemożliwia ewentualne próby podsłuchu przesyłanych informacji. Właściwości światłowodów sprawiają, że komunikacja prowadzona przy ich pomocy jest niewrażliwa nie tylko na zakłócenia elektromagnetyczne, ale również na oddziaływanie warunków atmosferycznych takich jak wilgotność, czy skrajne temperatury.

  Dodatkowym atutem światłowodów jest także możliwość współdziałania zarówno w systemach analogowych, jak i tych opartych na transmisji po skrętce UTP. Dzięki wykorzystaniu wideo i mediakonwerterów możliwe jest bowiem zwiększenie funkcjonalności każdego systemu monitoringu.

  Wielość rodzajów przewodów do transmisji światłowodowej pozwala każdemu użytkownikowi na stworzenie wydajnej i bezpiecznej sieci komunikacyjnej, która dostosowana będzie do konkretnych wymogów danego miejsca. W systemach monitoringu wykorzystanie światłowodów umożliwi prowadzenie wysokiej jakości obserwacji w czasie rzeczywistym, niezależnie od odległości pomiędzy kamerami przemysłowymi i centrum monitoringu.

 • Patchcordy światłowodowe
 • Pigtaile światłowodowe
 • Adaptery światłowodowe

  Adaptery światłowodowe

  Adapter światłowodowy to niewielki element służący do łączenia ze sobą kabli, pigtaili lub patchcordów światłowodowych. Stanowi niezbędne wyposażenie szaf rack. Ze względu na różne możliwości łączenia światłowodów, również adaptery światłowodowe występują w wielu wariantach. Mają też bardzo szerokie zastosowanie. Są używane w sieciach telekomunikacyjnych, sieciach Ethernet i sieciach telewizji kablowej.

  Adaptery światłowodowe – rodzaje

  Adaptery światłowodowe różnią się pomiędzy sobą ze względu na rozmaite parametry. Wyróżniamy ich trzy podstawowe rodzaje:

  • adaptery jednomodowe
  • adaptery wielomodowe
  • adaptery hybrydowe

  Ponadto dostępne są elementy oznaczone jako simplex i duplex. Adapter światłowodowy simplex pozwala na transmisję tylko w jednym kierunku. Jak nietrudno się więc domyślić, duplex jest adapterem dwukierunkowym. Komponenty typu simplex i duplex mogą występować jako jedno- lub wielomodowe.

  Adaptery światłowodowe mogą łączyć zarówno takie same, jak i odmienne typy kabli. W zależności od ich zakończenia może być potrzebny np. adapter światłowodowy SC/APC lub też adapter światłowodowy SC/LC. Dostępnych jest też wiele innych rodzajów elementów tego typu, dzięki czemu można wykonać każde potrzebne połączenie.

  Adaptery światłowodowe w naszej ofercie

  Proponujemy bardzo szeroki wybór adapterów światłowodowych różnych typów. Z ich udziałem bez trudu wykonasz wszelkie niezbędne połączenia. Nasza oferta obejmuje produkty wysokiej jakości w bardzo przystępnych cenach. Sprawdź koniecznie!

 • Spawarki
 • Akcesoria

  W trakcie projektowania szybkiej, niezawodnej i bezpiecznej sieci monitoringu światłowodowego warto pamiętać o odpowiednim doborze elementów transmisji światłowodowej, które nie tylko zapewnią kompatybilność stosowanych urządzeń, ale dopasują również całą instalację do konkretnych potrzeb użytkownika.

  Umiejętne dostosowywanie przewodów światłowodowych do każdego typu urządzenia współpracującego możliwe jest dzięki zastosowaniu akcesoriów do transmisji światłowodowej.

  Prawidłowe funkcjonowanie urządzeń odbierających sygnał światłowodowy, niezależnie od wykorzystywanego okna transmisyjnego, zapewnią tłumiki optyczne, które umożliwią dostosowanie mocy sygnału do możliwości przesyłowych danego urządzenia. Koncentrację i sprawne zarządzanie torami światłowodów zagwarantują przełącznice, których standardy wykonania dodatkowo umożliwiają montaż w teleinformatycznych szafach rack.

  Akcesoria światłowodów, jakie stosowane są w transmisji za pomocą przewodów światłowodowych, to niezastąpione urządzenia, za pomocą których, możliwe jest zrealizowanie rozległej sieci komunikacyjnej, w której wymiana informacji przebiega nie tylko w sposób szybki, ale również bezpieczny.

Jest 82 produktów.

Pokazano 1-25 z 82 pozycji

Aktywne filtry