Filtruj według

Marka

Marka

Cena

Cena

  • 75,00 zł - 879,00 zł

Rodzaj złącza

Rodzaj złącza

Rodzaj światłowodu

Rodzaj światłowodu

Rodzaj portów

Rodzaj portów

Technologia WDM

Technologia WDM

Interfejs PoE 802af/at

Interfejs PoE 802af/at

Media konwerter przemysłowy

Media konwerter przemysłowy

Wykorzystanie w instalacji telewizji przemysłowej urządzeń z segmentu transmisji po skrętce pozwala ominąć wiele barier, jakie mogą pojawić się w trakcie projektowania systemu monitoringu opartego na standardowych rozwiązaniach. Wiele typowych systemów dozoru wizyjnego bazuje na kablach koncentrycznych. Dla porównania, transfer sygnału z kamer za pośrednictwem transmisji video UTP charakteryzuje się szybkim przepływem danych oraz możliwością skutecznego dostarczenia sygnału na odległości większe, niż te, które oferowane są przez zwykłe przewody CCTV.

Indywidualne potrzeby i wymagania bezpieczeństwa ochranianego miejsca mogą stwarzać konieczność zastosowania bezpieczniejszej i wydajniejszej metody transmisji danych, jaką jest transmisja światłowodowa.

Profesjonalny monitoring bazujący na kamerach przemysłowych i rejestratorach cyfrowych DVR wymaga zastosowania urządzeń gwarantujących szybki i niezakłócony przesył obrazu z kamer nawet na duże odległości. Dostosowanie komunikacji po skrętce do przesyłu za pomocą przewodów światłowodowych umożliwiają mediakonwertery.

Media konwertery to urządzenia stosowane w transmisji światłowodowej do przekształcania sygnału przekazywanego za pomocą skrętki UTP i przystosowaniu go do potrzeb transferu z wykorzystaniem przewodów światłowodowych. Rozwiązanie to pozawala zarówno na dostarczanie obrazu z kamer do monitoringu i sygnałów audio, ale również przekazywania informacji służących do sterowania kamerami obrotowymi, a także sygnału pochodzącego z urządzeń systemu alarmowego.

Zaletą mediakonwerterów jest umożliwienie efektywnej komunikacji na odległość nawet 40km przy zapewnianiu szybkiej prędkości wysyłanych danych. Łatwą instalację i komfortową obsługę gwarantuje zastosowany w urządzeniach standard plug and play, który zapewnia bezproblemowe funkcjonowanie mediakonwerterów z każdym urządzeniem współpracującym.

Zrealizowanie systemu telewizji przemysłowej przy użyciu transmisji światłowodowej i mediakonwerterów pozwoli uzyskać wysokiej jakości monitoring, który swym zasięgiem obejmuje nawet wiele odległych od siebie punktów obserwacyjnych.

Jest 15 produktów.

Pokazano 1-15 z 15 pozycji

Aktywne filtry