Filtruj według

Marka

Marka

Cena

Cena

  • 52,00 zł - 608,00 zł

Kolor

Kolor

Wysokość

Wysokość

Standard

Standard

Głębokość szafy

Głębokość szafy

Typ

Typ

Mocowanie

Mocowanie

Nośność

Nośność

Półki i szuflady

Szafy rack to specjalny typ mebli służących do zastosowań informatycznych, telekomunikacyjnych i innego typu czynności przemysłowych. Ich podstawową cechą jest to, że każdy model musi być wytworzony zgodnie z przyjętymi parametrami, a także mieć wymagane rozmiary. Służy to temu, aby móc dostosować do danej szafy półki i szuflady rack, które będą do niej idealnie pasować. Zalecenia dotyczące budowy szaf rack sporządziła międzynarodowa organizacja EIA. Dlatego kupując certyfikowaną szufladę lub półkę do szafy rack, masz pewność, że wybrany model będzie kompatybilny z omawianym rodzaje szaf.

Szuflady do szaf rack – dostępne warianty

W szufladach rack umieszcza się oprzyrządowanie służące do celów teleinformatycznych, dlatego każdy model szuflady do szafy rack musi być przystosowany do bezpiecznego przechowywania przewodów, złącz i innych elementów. Przede wszystkim szuflada rack powinna być wykonana z solidnego materiału, na przykład blachy malowanej proszkowo. Bardzo istotne jest również zapewnienie odpowiedniej wentylacji, ponieważ przechowywane elementy często generują wysoką temperaturę. W tym celu każda szuflada do szafy rack jest perforowana, czyli wykonano w niej otwory umożliwiające przepływ powietrza. Szuflady rack przeważnie instaluje się za pomocą śrub montażowych, dzięki czemu można zrobić to szybko i wygodnie.

W naszej ofercie znajdziesz różnego typu szuflady rack –w różnych rozmiarach i kształtach, które są przystosowane do określonych zastosowań. Jeśli szukasz konkretnego produktu, przejrzyj dostępny asortyment.

Półki rack – do szaf teleinformatycznych

Półki do szaf rack również można kupić w różnych wariantach. Poszczególne modele charakteryzują się między innymi określoną nośnością i kształtem, który pozwala na wygodne użytkowania. Półki rack można kupić w wersji płaskiej i doczołowej. Można dobrać także wymiary, które idealnie wpisują się w potrzeby użytkowników. Półki do szaf rack są wykonane z solidnych materiałów, odpornych na uszkodzenia i nagrzewanie. Dla poprawienia cyrkulacji powietrza, półki rack są wyposażone w perforacje. Przeważnie ich instalacja przewiduje zastosowanie śrub montażowych. Każdy produkt ma przygotowane otwory do wkręcenia dołączonych śrub.

Podczas doboru odpowiednich półek do szaf rack zwróć uwagę na parametry każdego produktu. Znaczenie ma przede wszystkim nośność, która może wynosić od 20 do aż 120 kilogramów. Dzięki tak dużej rozpiętości, użytkownik ma możliwość dostosowania elementu do najbardziej specyficznych potrzeb. Warto także pamiętać, że choć najczęściej spotykana szerokość szaf rack to 19 cali, to dostępne są także inne warianty, między innymi o szerokości 10 i 24 cali.

Jest 25 produktów.

Pokazano 1-25 z 25 pozycji

Aktywne filtry