Niezbędne listwy zasilające do szaf teleinformatycznych rack 19

Kompletując zestaw akcesoriów stanowiących wyposażenie szafy RACK 19”  teleinformatycznej bądź serwerowej musimy zacząć od listwy zasilającej, która powinna posiadać odpowiednią ilość gniazd stosownie do przewidywanej ilości urządzeń plus zapas. Ponadto należy dobrze zaplanować umiejscowienie listwy lub listew zasilających w zależności od projektowanego toru okablowania. Na szczęście w ofercie sklepu mamy do wyboru kilka rodzajów tego typu urządzeń.

Czytaj dalej Niezbędne listwy zasilające do szaf teleinformatycznych rack 19

Nowe akcesoria do szaf rack

W ofercie firmy Rack Systems pojawiły się nowe akcesoria rack ułatwiające codzienne korzystanie z teleinformatycznych systemów instalacyjnych. W pełni dostępne są uniwersalne patch panele przystosowane do budowy elastycznych i różnorodnych struktur sieciowych oraz kompaktowe listwy zasilające przeznaczone do bezpiecznego rozdziału energii i kontroli pracy urządzeń współpracujących.

Akcesoria rack

Czytaj dalej Nowe akcesoria do szaf rack

Akcesoria do szaf serwerowych RACK – warto mieć je pod ręką

Zgubiona śruba montażowa? Popsute kółko w szafie stojącej? Dodatkowy zamek do drzwi? Wszystkie akcesoria można uzupełnić w naszym sklepie firmowym. Zarówno zakup eksploatacyjnych elementów, jak i uzupełnienie braków jest łatwe i szybkie do przeprowadzenia – wystarczy kilka myszką. Gwarantujemy szybką wysyłkę i profesjonalną obsługę. Jeżeli posiadają Państwo szafę serwerową warto rozważyć zakup akcesoriów wymienialnych, które przydadzą się wtedy, gdy pojawi się drobna usterka lub też trzeba będzie przeprowadzić dodatkowe prace montażowe.

Czytaj dalej Akcesoria do szaf serwerowych RACK – warto mieć je pod ręką

Wentylacja szafy RACK – dlaczego jest tak ważna?

Odpowiednia wentylacja szafy rack to priorytet przy odpowiednio zaprojektowanej instalacji. Utrzymanie odpowiedniej temperatury w szafach RACK jest bardzo ważne i należy wziąć je pod uwagę przy projektowaniu całej infrastruktury. Wentylator do szafy RACK to jeden z niezbędnych akcesoriów. W ten sposób można zapewnić właściwą temperaturę i wilgotność powietrza zarówno wewnątrz całej szafy, jak i przy wymianie powietrza z otoczeniem, co zapobiega jej przegrzaniu i uszkodzeniu urządzeń, które są na niej zamontowane. W rezultacie pracują one wydajnie i niezawodnie.

Czytaj dalej Wentylacja szafy RACK – dlaczego jest tak ważna?

Szyny montażowe – niezastąpione w szafach RACK

Szyny montażowe do szafy RACK są jednym z podstawowych akcesoriów montażowych stosowanych w szafach rackowych. Są dostępne w pełnej gamie rozmiarów, dlatego można dopasować je indywidualnie do rodzaju zastosowanych sprzętów. Dzięki nim można łatwo zamontować nawet cięższe urządzenia w szafach RACK.

Szyny montażowe w szafie RACK
Źródło: www.napad.pl

Czytaj dalej Szyny montażowe – niezastąpione w szafach RACK

Praktyczne panele zaślepiające do szaf RACK 19″

Gdy w 19-calowej szafie RACK pozostaje wolna przestrzeń pomiędzy urządzeniami, warto ją zabezpieczyć poprzez panele zaślepiające 19″ do szaf serwerowych RACK. Osłony wykonane zostały z trwałego i odpornego na uszkodzenia metalu lub plastiku. Dodatkowo zastosowanie maskownicy ochroni urządzenia przed kurzem i zapewni odpowiednią cyrkulację powietrza wewnątrz samej szafy.

plenafill-before-after
Źródło: www.e-systemsgroup.com

Czytaj dalej Praktyczne panele zaślepiające do szaf RACK 19″

Kable uporządkowane – organizery i patch panele do szaf RACK

Okablowanie serwerowni i szafy rack bez wykorzystania organizerów kabli
Źródło: www.goomodel.blogspot.com

Często dużym problemem w szafach RACK jest plątanina kabli – to duże wyzwanie zwłaszcza wtedy, gdy trzeba podłączyć lub odłączyć sprzęt.  Temat został już poruszony w nieco żartobliwy sposób we wpisie zatytułowanym: 10 najgorzej okablowanych serwerowni. Dlatego lepiej zapobiegać takim denerwującym sytuacjom i wybrać organizery kabli do szaf rack. Dzięki nim można bardzo łatwo utrzymać porządek we wszystkich kablach i przewodach doprowadzonych do urządzeń w szafie rackowej, nawet w przyszłości w trakcie sukcesywnej rozbudowy urządzeń.

Czytaj dalej Kable uporządkowane – organizery i patch panele do szaf RACK

Wyposażenie Teleinformatyczne Twojej Serwerowni – Sklep Internetowy SzafyRack.pl

Jedną z najbardziej dynamicznie rozwijających się dziedzin współczesnego świata jest postępująca informatyzacja. Przewija się ona już niemal we wszystkich aspektach życia, staje się usługą powszechną i coraz łatwiej dostępną. Społeczeństwo oparte na nowoczesnych technologiach oczekuje usług na najwyższym poziomie, dlatego sukces każdego przedsiębiorstwa zależy w dużej mierze od efektywnego zarządzania informacją i dostępu do niej w jak najkrótszym czasie. Możliwe jest tylko dzięki zinformatyzowaniu codziennej działalności firmy i zainwestowaniu we własną serwerownię. Tylko ona bowiem gwarantuje bezpieczny, niczym niezakłócony i szybki dostęp do firmowych danych. Czytaj dalej Wyposażenie Teleinformatyczne Twojej Serwerowni – Sklep Internetowy SzafyRack.pl