Akcesoria do szaf serwerowych RACK – warto mieć je pod ręką

Zgubiona śruba montażowa? Popsute kółko w szafie stojącej? Dodatkowy zamek do drzwi? Wszystkie akcesoria można uzupełnić w naszym sklepie firmowym. Zarówno zakup eksploatacyjnych elementów, jak i uzupełnienie braków jest łatwe i szybkie do przeprowadzenia – wystarczy kilka myszką. Gwarantujemy szybką wysyłkę i profesjonalną obsługę. Jeżeli posiadają Państwo szafę serwerową warto rozważyć zakup akcesoriów wymienialnych, które przydadzą się wtedy, gdy pojawi się drobna usterka lub też trzeba będzie przeprowadzić dodatkowe prace montażowe.

Czytaj dalej Akcesoria do szaf serwerowych RACK – warto mieć je pod ręką

Wentylacja szafy RACK – dlaczego jest tak ważna?

Odpowiednia wentylacja szafy rack to priorytet przy odpowiednio zaprojektowanej instalacji. Utrzymanie odpowiedniej temperatury w szafach RACK jest bardzo ważne i należy wziąć je pod uwagę przy projektowaniu całej infrastruktury. Wentylator do szafy RACK to jeden z niezbędnych akcesoriów. W ten sposób można zapewnić właściwą temperaturę i wilgotność powietrza zarówno wewnątrz całej szafy, jak i przy wymianie powietrza z otoczeniem, co zapobiega jej przegrzaniu i uszkodzeniu urządzeń, które są na niej zamontowane. W rezultacie pracują one wydajnie i niezawodnie.

Czytaj dalej Wentylacja szafy RACK – dlaczego jest tak ważna?

Szafy RACK stojące – aż do 42U!

W przypadku dużej liczby urządzeń zastosowanie wiszących szaf RACK nie jest dobrym rozwiązaniem. Zbyt duże obciążenie może bowiem spowodować jej zerwanie, zniszczenie i uszkodzenie sprzętu znajdującego się w niej. Do bardziej rozbudowanych instalacji potrzebne są zatem większe i bardziej stabilne szafy stojące RACK 19″. Bez problemu mogą one zmieścić nawet do 42 jednostek, dlatego idealnie nadają się do tych miejsc, w których liczba sprzętu jest spora i konieczne jest jego odpowiednie uporządkowanie.

Czytaj dalej Szafy RACK stojące – aż do 42U!