zasilacz rack

Zasilacze awaryjne – UPS do szaf RACK

[Głosów:5    Średnia:4.4/5]

W przypadku chwilowej utraty zasilania czy też zakłóceń, urządzenia w szafach RACK narażone są na przerwy w pracy. Dlaczego w Szafach RACK 19” stosuje się
zasilacze UPS rack 19
– zasilacze awaryjne, które zapobiegają tego rodzaju wypadkom i pozwolą oprócz zachowania ciągłości pracy, zabezpieczyć drogi sprzęt elektroniczny przez zniszczeniem lub uszkodzeniem.

Zasilacz Awaryjny UPS RACK - Wyświetlacz LCD

Zasilacz Awaryjny UPS RACK – Wyświetlacz LCD

Zasilacz do szafy RACK to niezastąpiony dodatek w każdej serwerowni oraz pomieszczeniu technicznym. UPS ma tą zaletę, że automatycznie wykrywa wszelkiego rodzaju zmiany w sieciach zasilających, przez co przechodzi na autonomiczny tryb pracy, bazując na wbudowanym akumulatorze. W efekcie utrata ciągłości pracy nie jest już zagrożeniem.

Do wyboru jest wiele różnych typów zasilaczy awaryjnych – przede wszystkim zasilacz UPS RACK 19” powinien indywidualnie odpowiadać obsługiwanym urządzeniom pod kątem mocy oraz czasu podtrzymywania. Każdy dostępny u nas zasilacz RACK 19” to model, który wyposażony jest w pełną gamę dodatkowych funkcji jak AVR – automatyczna regulacja napięcia wyjściowego, RST – możliwość uruchomienia z baterii (zimny start), filtry przeciwzakłóceniowe EMI/RFI, zabezpieczenia przeciążeniowe, przeciwprzepięciowe i zwarciowe.

Zasilacz awaryjny UPS w obudowie do szafy teleinformatycznej / serwerowej RACK 19” marki RACK SYSTEMS – UPS650-R-LI RACK

Zasilacz Awaryjny UPS RACK - Panel Frontowy Z Wyświetlaczem LCD

Zasilacz Awaryjny UPS RACK – Panel Frontowy Z Wyświetlaczem LCD
Zasilacz Awaryjny UPS RACK - Tył Obudowy RACK 19

Zasilacz Awaryjny UPS RACK – Tył Obudowy RACK 19

 

Zobacz dostępne w sprzedaży zasilacze rack: 
Zasilacze UPS

W naszej ofercie znajdą Państwo zasilacze RACK marki
EAST UPS
różnych typów. W razie pytań dotyczących doboru odpowiedniego zasilacza UPS RACK 19” służymy pomocą. Nasi pracownicy doradzą Państwu, jaki model będzie mógł zapewnić niezawodne działanie urządzeniom stosowanym w Państwa serwerowni, także w teletechnice, energetyce czy przemyśle.

Poradnik: Czym się kierować przy wyborze zasilacza UPS do szafy serwerowej lub teleinformatycznej RACK? Oto kilka aspektów, które trzeba rozważyć przed decyzją o zakupie zasilacza.

Line-interactive czy on-line?

Kiedy profesjonaliści myślą o urządzeniach UPS, często myślą o systemach UPS na biurko. Takie oczywiście są dobre w przypadku komputerów stacjonarnych, ale w przypadku centrów danych lub szaf serwerowych lepiej nadają się systemy rackowe UPS. Rozwiązania UPS Rackmount można podzielić na typy: line-interactive i on-line. Line-interactive UPS reguluje wahania napięcia w ramach pewnego progu. Kiedy napięcie spadnie poniżej lub wzrośnie powyżej progu, wbudowany transformator zacznie czerpać z baterii, aby zwiększyć lub obniżyć napięcie z powrotem do zakresu. Dopóki napięcie pozostaje w dopuszczalnym zakresie, zasilanie nie jest zasilane przez baterie. UPS on-line zapewnia doskonałą regulację napięcia, ponieważ stale konwertuje energię wejściową, wykorzystując ją do utrzymywania naładowania baterii. Następnie pobiera energię z akumulatora do falownika, który jest następnie używany do zasilania twojego sprzętu. Ta metoda daje moc przy znacznie lepszej rozdzielczości napięcia – choć kosztem. Systemy UPS on-line zazwyczaj kosztują więcej niż systemy interaktywne.

Ile wtyczek sprzętu potrzebujesz?

Upewnij się, że wybrałeś zasilacz UPS z odpowiednią liczbą gniazd, aby spełnić twoje obecne i przewidywane przyszłe potrzeby. Więc jeśli obecnie potrzebujesz trzech punktów sprzedaży, ale planujesz rozwijać się w przyszłości, nie wybieraj jednego z trzema punktami sprzedaży. Jeśli okaże się, że UPS nie może już pomieścić dodatkowego sprzętu, należy rozważyć podłączenie urządzenia do dystrybucji energii.

Ile mocy potrzebujesz?

Podobnie jak w przypadku budowania stacji roboczej lub serwera, musisz obliczyć ilość energii, jakiej potrzebuje twój sprzęt. Prostą metodą obliczania poboru mocy urządzeń serwerowych jest sprawdzenie specyfikacji każdej maszyny, która będzie podłączona do UPS. Bez obliczania poboru mocy, wybór odpowiedniego UPS będzie stanowił wyzwanie. Urządzenia Rackmount UPS są często oceniane w kilowoltach mocy (kVA) lub 1000 woltów (napięcie × ampery), chociaż specyfikacja mocy również powinna być wymieniona. Gdy poznasz swoje potrzeby energetyczne, wybierz zasilacz UPS typu rack, który przekracza to wymaganie.

Czy twój sprzęt wymaga mocy sinusoidalnej?

Czasami sprzedawane również jako moc wyjściowa czystej sinusoidy oznacza, że ​​moc wyjściowa może być mierzona jako czysta fala sinusoidalna. Ogólnie rzecz biorąc, prąd zmienny z gniazdka ściennego może mieć tzw. Przerwy mocy, które mogą być wykreślane jako stopnie, a nie jako czysta fala sinusoidalna. Używanie mocy nieskumulowanej może powodować problemy w przypadku bardziej wrażliwych urządzeń, takich jak utrata danych w przypadku przechowywania lub awarii sprzętu w ekstremalnych przypadkach. Jeśli chodzi o to, czy moc sinusoidy jest wymagana, zależy to od sprzętu i scenariusza – chociaż środowiska takie jak centra danych powinny wykorzystywać systemy UPS z zasilaniem z sinusoidą.

Jak długo potrzebujesz zapasowego środowiska wykonawczego?

Jeśli zasilacz UPS powinien być zasilany wyłącznie z akumulatorów z powodu problemów z zasilaniem, ilość czasu podtrzymania awaryjnego określa, jak długo baterie mogą dostarczać energię. Ten czas zależy w dużej mierze od obciążenia mocy i pojemności akumulatorów. Pamiętaj, aby wybrać zasilacz UPS, który zapewni wystarczającą ilość czasu pracy akumulatora, aby generatory zapasowe mogły przejść do trybu online lub bezpiecznie wyłączyć urządzenia. Odpowiadając na powyższe pytania, pomoże Ci wybrać UPS na stojaki, który pasuje do twojego scenariusza użytkowania przy minimalnym zamieszaniu. Jeśli twoje potrzeby sprzętowe ulegną dramatycznej zmianie, możesz również zmienić wymagania dotyczące ochrony zasilania. Ale dzięki odpowiedniemu urządzeniu UPS możesz rozszerzyć jego możliwości, aby sprostać nowym wymaganiom.

Poradnik przetłumaczony na podstawie: https://www.neweggbusiness.com/smartbuyer/buying-guides/considerations-choosing-right-rackmount-ups/

Masz pytanie? Potrzebujesz pomocy przy wyborze? Skontaktuj się z naszą obsługą klienta w sklepie internetowych SZAFYRACK.PL!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *