cena szaf serwerowych typu rack 19''

Szafy RACK – jaka cena?

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Zadaniem każdego poważnego przedsiębiorstwa jest stały rozwój i poszerzanie swojej działalności. Obecnie stosuje się rożnego rodzaju modele biznesowe pomagające w prowadzeniu firmy i pozwalające na dojście do zakładanego celu. Dziś skupmy się na części rozwoju przedsiębiorstwa, która ukierunkowana jest na wprowadzaniu ulepszeń technicznych. Zanim przejdziemy do tematu warto jednak zadać sobie podstawowe pytania: „czy warto inwestować w systemy teleinformatyczne?”, „jakie są koszty takiego przedsięwzięcia?” i czy to „w ogóle się opłaca?”.

data-center-fail www.climachill.co.uk
Źródło: www.climachill.co.uk

Nieodzownym elementem nowoczesnego biznesu jest stabilna i bezpieczna infrastruktura teleinformatyczna, która znacząco wspomaga prowadzone działania. Funkcjonowanie firmy bez systemów komputerowych jest w dzisiejszych czasach praktycznie niemożliwie. Podstawowym elementem wyposażenia teleinformatycznego są niezawodne i bezpieczne 19-calowe szafy typu RACK. W ofercie sklepu szafyrack.pl znajdują się szafy wiszące, stojące i tzw. dwusekcyjne.

szafa-rack-19-6u-450mm-wiszaca-w6406 szafa-rack-19-12u-600mm-wiszca-dwusekcyjna szafa-rack-19-18u-600mm-stojca
 Szafa Rack 19” 6U 450mm wisząca W6406 Szafa Rack 19” 12U 600mm wisząca dwusekcyjna D5612 Szafa Rack 19” 18U 600mm stojąca S6618

Którą szafę wybrać? Wszystko zależy przede wszystkim od naszych potrzeb i możliwości instalacyjnych. Jeśli na przykład dysponujemy ograniczoną przestrzenią warto zainwestować w szafy wiszące. Ich wysokość kształtuje się na poziomie od 6U do 15U, co pozwoli na zainstalowanie od kilku do kilkunastu urządzeń. Konstrukcja szaf wiszących sprawdzi się także idealnie, jeśli potrzebujemy szafy na mniejszą liczbę urządzeń lub gdy zależy nam na dyskretnej instalacji. Ceny szaf wiszących są bardzo przystępne i nie przekraczają poziomu kilkuset złotych.

Inaczej sytuacja wygląda w przypadku instalacji bardziej profesjonalnych i tworzonych z myślą o ich rozbudowie w przyszłości. Zdecydowanie warto wtedy rozważyć zakup szafy stojącej. Ich budowa pozwala nie tylko na zamontowanie większej liczby urządzeń, ale zamontowane urządzenia mogą być też znacznie cięższe. Dodatkową zaletą szaf stojących jest również to, że mogą one być bezproblemowo przemieszczane w inne miejsce. Koszt zakupu tego rodzaju szafy kształtuje się na poziomie od około 1000 zł do ponad 2,5 tys. zł. Przy doborze odpowiedniej szafy warto zasięgnąć dodatkowych informacji i skorzystać z fachowej pomocy. Na stronie szafyrack.pl w zakładce kontakt znajdą Państwo szczegółowe dane teleadresowe naszych oddziałów i konsultantów.

Jedna myśl do “Szafy RACK – jaka cena?”

  1. Wycena szafy zależy w pełni od tego jakie wymagania ma instalator oraz firma dla któej jest ona potrzebna. Do wrzucenia małego switch’a rackowego nie trzeba dużej przestrzeni – najlepiej sprawdzi się wtedy wisząca szafka 6U. Nie zajmie miejsca a spełni swoje zadanie z zapasem. Inaczej ma się sprawa gdy trzeba wrzucić serwery, upsy i tonę innych urządzeń z całą masa kabli. W takim wariancie nie obejdzie się bez mierzenia i kombinowania jak to najlepiej ugryźć.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *