uchwyt ścienny RACK 19'' 3u 300 mm

Montaż urządzeń RACK 19 cali na ścianie – Uchwyty RACK

[Głosów:3    Średnia:4.7/5]

Nie każda firma i nie każdy dom posiada odpowiednią ilość miejsca aby przeznaczyć dedykowane pomieszczenie na montaż pełnowymiarowej szafy rack. Zdarza się często, że albo ze względu na ograniczenie przestrzeni a czasami dla wygody, najlepiej jest zastosować montaż urządzeń na ścianie – z pomocą przychodzą uchwyty naścienne rack 19, które pozwalają w szybki i skuteczny sposób umiejscowić w dogodnym miejscu elementy infrastruktury sieciowej i teleinformatycznej.

Kiedy stosować uchwyty ścienne RACK 19”?

Wszędzie kiedy mamy potrzebę umieszczenia urządzenia o gabarytach odpowiadających obudowie RACK 19” a nie mamy dużo miejscu lub trzyma nas budżet. Możemy zastosować w takiej sytuacji uchwyt naścienny, pamiętać należy jednak o tym aby brać pod uwagę maksymalne obciążenie takiego uchwytu. Na stronie producenta podana jest waga uchwytu, zatem nie możemy przesadzić aby nie spotkać się z niemiłą niespodzianką.

Kiedy lepiej nie stosować montażu naściennego?

Gdy zachodzi potrzeba kolokacji większej ilości urządzeń lub w niedalekim czasie może się okazać, że i tak chcemy trzymać serwer, rejestrator obrazu do monitoringu oraz wzmacniacz do nagłośnienia radiowęzłowego. Dokładanie uchwytów nie sprawdzi się tak dobrze jak pełnowymiarowa szafa serwerowa RACK. Ponadto uchwyty nie są odpowiednie gdy wymagane jest ograniczenie dostępu do urządzeń – np. poprzez zamknięcie, wtedy najlepiej zastosować szafę rack typu sejf.

Tył - uchwyt ścienny rack 19 6U 300 mm
Ścianka tylna uchwytu RACK 19 cali 6U 300 mm

Jakie urządzenia można umieścić w uchwycie naściennym RACK ?

Uchwyty montowane na ścianie będą odpowiednie:

  • do switcha i routera
  • do zasilaczy
  • do małych serwerów

Jakie są dostępne wymiary i głębokości uchwytów RACK?

Poniższa tabela prezentuje porównanie dostępnych parametrów uchwytów dostępnych w ofercie marki RACK SYSTEMS, dostępne są rozmiary: 2U, 3U, 4U oraz 6U. Warto zwrócić uwagę na wagę uchwytów, co ma wpływ na maksymalną granicę dodatkowego obciążenia.

parametry techniczne uchwyty rack 19''
Parametry techniczne uchwytów montowanych naściennie RACK 19” 2U-6U

 

3 myśli do „Montaż urządzeń RACK 19 cali na ścianie – Uchwyty RACK”

  1. Bardzo dobry sposób na montaż urządzeń w domu lub małym biurze – nie zajmuje tyle miejsca co szafka rackowa, daje radę. Gdy dołożyć półkę na urządzenia, które nie mają uchwytów pozwala trzymać rutery i urządzenia w jednym miejscu i względnym porządku. Stosuję, polecam.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *