uchwyt ścienny RACK 19'' 3u 300 mm

Montaż urządzeń RACK 19 cali na ścianie – Uchwyty RACK

[Głosów:6    Średnia:4/5]

Nie każda firma i nie każdy dom posiada odpowiednią ilość miejsca aby przeznaczyć dedykowane pomieszczenie na montaż pełnowymiarowej szafy rack. Zdarza się często, że albo ze względu na ograniczenie przestrzeni a czasami dla wygody, najlepiej jest zastosować montaż urządzeń na ścianie – z pomocą przychodzą
uchwyty naścienne rack 19
, które pozwalają w szybki i skuteczny sposób umiejscowić w dogodnym miejscu elementy infrastruktury sieciowej i teleinformatycznej.

Kiedy stosować uchwyty ścienne RACK 19”?

Wszędzie kiedy mamy potrzebę umieszczenia urządzenia o gabarytach odpowiadających obudowie RACK 19” a nie mamy dużo miejscu lub trzyma nas budżet. Możemy zastosować w takiej sytuacji uchwyt naścienny, pamiętać należy jednak o tym aby brać pod uwagę maksymalne obciążenie takiego uchwytu. Na stronie producenta podana jest waga uchwytu, zatem nie możemy przesadzić aby nie spotkać się z niemiłą niespodzianką.

Kiedy lepiej nie stosować montażu naściennego?

Gdy zachodzi potrzeba kolokacji większej ilości urządzeń lub w niedalekim czasie może się okazać, że i tak chcemy trzymać serwer, rejestrator obrazu do monitoringu oraz wzmacniacz do nagłośnienia radiowęzłowego. Dokładanie uchwytów nie sprawdzi się tak dobrze jak pełnowymiarowa
szafa serwerowa RACK
. Ponadto uchwyty nie są odpowiednie gdy wymagane jest ograniczenie dostępu do urządzeń – np. poprzez zamknięcie, wtedy najlepiej zastosować szafę rack typu sejf.

Tył - uchwyt ścienny rack 19 6U 300 mm

Ścianka tylna uchwytu RACK 19 cali 6U 300 mm

Jakie urządzenia można umieścić w uchwycie naściennym RACK ?

Uchwyty montowane na ścianie będą odpowiednie:

  • do switcha i routera
  • do zasilaczy
  • do małych serwerów

Jakie są dostępne wymiary i głębokości uchwytów RACK?

Poniższa tabela prezentuje porównanie dostępnych parametrów uchwytów dostępnych w ofercie marki RACK SYSTEMS, dostępne są rozmiary: 2U, 3U, 4U oraz 6U. Warto zwrócić uwagę na wagę uchwytów, co ma wpływ na maksymalną granicę dodatkowego obciążenia.

parametry techniczne uchwyty rack 19''

Parametry techniczne uchwytów montowanych naściennie RACK 19” 2U-6U

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *