Szafy rack 

 • Szafy rack wiszące

  Wiszące szafy RACK znajdą zastosowanie wszędzie tam, gdzie liczy się każdy milimetr powierzchni oraz tam, gdzie zaprojektowana instalacja i jej urządzenia nie wymagają ustawiania dużej szafy RACK stojącej. Elementy te dedykowane są bowiem do montażu niewielkich sieci teleinformatycznych, telewizji przemysłowej CCTV oraz wszelkiego rodzaju systemów przemysłowych. Dzięki zamontowanym w szafach zamkom, zagwarantowane jest odpowiednie zabezpieczenie wszystkich urządzeń umieszczonych w ich wnętrzu przed uszkodzeniem, a także dostępem do nich osób postronnych.

  Zgrabne i pojemne szafy rack

  W naszym sklepie oferujemy Szafy RACK do zawieszenia marki RACK SYSTEMS o rozmiarach 10 i 19 cali i wysokości od 4 do nawet 22 U. O przeszklonym panelu przednim umożliwiającym zidentyfikowanie ich wnętrza, a także możliwości podziału na dwie odrębne sekcje za pomocą dedykowanej półki montażowej. Małe szafy rackowe do podwieszenia dostępne są w dwóch kolorach: czarnym RAL 9005 oraz szarym RAL 7035.

  Wisząca szafa rack 19" W3304W Rack SystemsWisząca szafa rack 19" W6609 Rack SystemsBiała szafa rack W6522W Rack Systems

  Szafy RACK wiszące w różnych wariantach

  W ofercie naszego sklepu można znaleźć profesjonalne szafy teleinformatyczne, które zostały wykonane z wysokiej jakości materiałów, zapewniających ich trwałość i estetyczny wygląd przez wiele lat. Ponadto, prezentowane modele zostały wyposażone w otwory wentylacyjne ulokowane w bocznej i drzwiowej części konstrukcji szaf, a także możliwość montażu systemów chłodzenia Rack zapewniających właściwą temperaturę w ich wnętrzu, Dzięki temu łatwo zapobiega się przegrzaniu ulokowanych w szafie urządzeń.

  Akcesoria do wiszących szaf Rack

  Wiszące szafy serwerowe Rack 19 cali posiadają możliwość demontażu tylnej ściany oraz bocznych drzwiczek montowanych na zatrzask, a także zostały wyposażone w otwory ulokowane w dolnej i górnej części konstrukcji, dedykowane przewodom. Ich zastosowanie w trakcie tworzenia instalacji sprawia, że wszystkie elementy zostają zamontowane w uporządkowany sposób, w jednym miejscu, co przekłada się na estetyczny wygląd instalacji oraz jej łatwiejszą diagnostykę i naprawę usterek. Szafy RACK do zabezpieczeń w Napad.pl sprzedawane są zarówno jako elementy przeznaczone do złożenia samodzielnie, jak i gotowe konstrukcje.

 • Szafy wiszące specjalne
 • Stojące szafy RACK

  Stojące szafy RACK w rozmiarach 18U - 42U

  Stojace szafy RACK, budowane w rozmiarach od 18U do 42 U, pozwalają na umieszczenie większej liczby urządzeń w ramach jednej zabudowy. Szafy tego typu są bardzo stabilne i zjandują przeważnie zastosowanie przy budowie nowoczesnych serwerowni w firmach lub korporacjach. Przezentowane w naszej ofercie szafy wyposażone są w regulowane szyny montażowe, zdejmowane ścianki boczne, nóżki poziomujące oraz cztery kółka w tym dwa z hamulcem.


Szafy Rack - niezbędne w serwerowni

Szafy Rack są niezbędnymi elementami wyposażenia technicznego serwerowni, dzięki którym możliwe jest zorganizowanie przestrzenne urządzeń w nich pracujących. Producenci sprzętu rackowego porozumieli się ze sobą i wypracowali jeden standard szerokości - 19 cali (19'') oraz alternatywny, ale również popularny 10 cali (10''). Dzięki temu zdecydowana większość urządzeń jest kompatybilna z wymiarami szaf i bez problemu można je w nich zamontować. Usystematyzowaniu poddano również sprawę wysokości sprzętu. Standard ten określany jest obecnie jednostką U (ang. rack unit) i może mieć wartość od jednego do kilkudziesięciu jednostek. Jeśli chodzi o zewnętrzne wymiary szaf to jest ona różna i zazwyczaj mieści się w maksymalnych granicach 800 x 1000 mm i minimalnych 540 x 350 mm (szerokość x głębokość).

Szafy typu RACK, które znane są również pod nazwami szafy teleinformatyczneszafy IT lub szafy serwerowe, są łatwe i szybkie w montażu. Posiadają trwałą i niezawodną konstrukcję o nowoczesnym wzornictwie i estetycznym wyglądzie. Dodatkowo nowoczesne metody przygotowania powierzchni oraz lakierowanie proszkowe zapewniają im wysoce zabezpieczoną, antykorozyjną powłokę. Przednie drzwi szaf, w zależności od modelu, mogą być perforowane, dla zapewnienia sprawnego obiegu powietrza lub szklane w sytuacji zamkniętego systemu chłodzenia. Boczne panele tworzą łatwo zdejmowalne drzwi zatrzaskowe. Daje to możliwość szybkiego i łatwego dostępu do urządzeń. Dodatkową bardzo przydatną funkcją jest możliwość zamontowania w drzwiach zamykania na klucz. Zwiększa to bezpieczeństwo, pozwala na kontrolowanie dostępu i chroni przed ingerencją nieuprawnionych osób do urządzeń znajdujących się w serwerowni. Szafy zostały zaprojektowane w taki sposób, aby można było zamontować drzwi jako lewe bądź prawe. Dla dodatkowej wygody w szafie występują różne możliwości wprowadzenia przewodów od góry lub dołu.

szafy rack 19'' - stojące, wiszące

Stojące i wiszące Szafy Rack

Stojące i wiszące szafy rackowe marki RACK SYSTEMS zostały specjalnie zaprojektowane dla wymagających systemów sieci IT, systemów alarmowych i telewizji przemysłowej CCTV, a także z powodzeniem znajdują zastosowanie w systemach nagłośnienia oraz systemach automatyki. Profesjonalne wykonane z najwyższej jakości materiałów gwarantuje, że dedykowane urządzenia będą doskonale zabezpieczone przed przypadkowymi mechanicznymi uszkodzeniami. Największym jednak atutem szaf jest to, że wszystkie urządzenia mogą być zamontowane w jednym miejscu. Szafy produkowane są zgodnie z normami CE i posiadają wszystkie wymagane certyfikaty.

Szafy RACK stosuje się najcześciej w firmach, biurach i domach prywatnych:

 • w firmach i biurach do utrzymania serwerów aplikacji, bazodanych oraz backup,
 • w firmach i biurach na rejestratory obrazu z kamer do monitoringu wizyjnego,
 • w domach do utrzymania urządzeń sieciowych: switche, routery, punkty dostępowe,
 • w firmach i sklepach na rejestratory dźwięku do nagłośnienia przemysłowego 100v.