Szafy rack 

 • Wiszące szafy RACK

  Wiszące szafy Rack

  Wiszące szafy RACK umieszczane są w miejscach, gdzie liczy się oszczędność dostępnej przestrzeni oraz tam, gdzie umieszczenie dużej szafy teleinformatycznej nie jest konieczne lub jest niemożliwe ze względu na ograniczenia. W ofercie posiadamy:

  • szafy 19 calowe (RACK 19'') w dostępnych rozmiarach: 3U, 6U, 9U, 12U, 15U, 18U, 22U,
  • szafy 10 calowe (RACK 10'') w wariantach: 4U, 6U, 9U.

  Wykończenie szaf wiszących oraz materiały użyte do jej produkcji gwarantują dobrą jakość i trwałość. Od frontu szafy rackowe wyposażone są w drzwi przeszklone lub metalowe perforowane. Z kolei na panelach bocznych świetnie sprawdzają się drzwi zatrzaskowe, które umożliwiają łatwiejszy dostęp do wnętrza szafy.

  Wiszące szafy RACK 19" - standardowe

  Wiszące szafy RACK 19'', standardowe - szafy rackowe spełniające standardowe zadania związane z kolokacją i zabezpieczeniem serwerów oraz urządzeń teleinformatycznych, sprawdzą się wszędzie tam gdzie znaczenie ma optymalne wykorzystanie dostępnego miejsca.

  Wiszące szafy RACK 19" - specjalne

  Wiszące szafy RACK 19'', specjalne - szafy teleinformatyczne specjalnego przeznaczenia, porządkują i zabezpieczają urządzenia przed niepowołanym dostępem osób trzecich, w ofercie dostępne są szafy typu: rozdzielnica oraz szafy typu: sejf.

 • Stojące szafy RACK

  Stojące szafy RACK w rozmiarach 18U - 42U

  Stojace szafy RACK, budowane w rozmiarach od 18U do 42 U, pozwalają na umieszczenie większej liczby urządzeń w ramach jednej zabudowy. Szafy tego typu są bardzo stabilne i zjandują przeważnie zastosowanie przy budowie nowoczesnych serwerowni w firmach lub korporacjach. Przezentowane w naszej ofercie szafy wyposażone są w regulowane szyny montażowe, zdejmowane ścianki boczne, nóżki poziomujące oraz cztery kółka w tym dwa z hamulcem.


Szafy Rack - niezbędne w serwerowni

Szafy Rack są niezbędnymi elementami wyposażenia technicznego serwerowni, dzięki którym możliwe jest zorganizowanie przestrzenne urządzeń w nich pracujących. Producenci sprzętu rackowego porozumieli się ze sobą i wypracowali jeden standard szerokości - 19 cali (19'') oraz alternatywny, ale również popularny 10 cali (10''). Dzięki temu zdecydowana większość urządzeń jest kompatybilna z wymiarami szaf i bez problemu można je w nich zamontować. Usystematyzowaniu poddano również sprawę wysokości sprzętu. Standard ten określany jest obecnie jednostką U (ang. rack unit) i może mieć wartość od jednego do kilkudziesięciu jednostek. Jeśli chodzi o zewnętrzne wymiary szaf to jest ona różna i zazwyczaj mieści się w maksymalnych granicach 800 x 1000 mm i minimalnych 540 x 350 mm (szerokość x głębokość).

Szafy typu RACK, które znane są również pod nazwami szafy teleinformatyczneszafy IT lub szafy serwerowe, są łatwe i szybkie w montażu. Posiadają trwałą i niezawodną konstrukcję o nowoczesnym wzornictwie i estetycznym wyglądzie. Dodatkowo nowoczesne metody przygotowania powierzchni oraz lakierowanie proszkowe zapewniają im wysoce zabezpieczoną, antykorozyjną powłokę. Przednie drzwi szaf, w zależności od modelu, mogą być perforowane, dla zapewnienia sprawnego obiegu powietrza lub szklane w sytuacji zamkniętego systemu chłodzenia. Boczne panele tworzą łatwo zdejmowalne drzwi zatrzaskowe. Daje to możliwość szybkiego i łatwego dostępu do urządzeń. Dodatkową bardzo przydatną funkcją jest możliwość zamontowania w drzwiach zamykania na klucz. Zwiększa to bezpieczeństwo, pozwala na kontrolowanie dostępu i chroni przed ingerencją nieuprawnionych osób do urządzeń znajdujących się w serwerowni. Szafy zostały zaprojektowane w taki sposób, aby można było zamontować drzwi jako lewe bądź prawe. Dla dodatkowej wygody w szafie występują różne możliwości wprowadzenia przewodów od góry lub dołu.

szafy rack 19'' - stojące, wiszące

Stojące i wiszące Szafy Rack

Stojące i wiszące szafy rackowe marki RACK SYSTEMS zostały specjalnie zaprojektowane dla wymagających systemów sieci IT, systemów alarmowych i telewizji przemysłowej CCTV, a także z powodzeniem znajdują zastosowanie w systemach nagłośnienia oraz systemach automatyki. Profesjonalne wykonane z najwyższej jakości materiałów gwarantuje, że dedykowane urządzenia będą doskonale zabezpieczone przed przypadkowymi mechanicznymi uszkodzeniami. Największym jednak atutem szaf jest to, że wszystkie urządzenia mogą być zamontowane w jednym miejscu. Szafy produkowane są zgodnie z normami CE i posiadają wszystkie wymagane certyfikaty.

Szafy RACK stosuje się najcześciej w firmach, biurach i domach prywatnych:

 • w firmach i biurach do utrzymania serwerów aplikacji, bazodanych oraz backup,
 • w firmach i biurach na rejestratory obrazu z kamer do monitoringu wizyjnego,
 • w domach do utrzymania urządzeń sieciowych: switche, routery, punkty dostępowe,
 • w firmach i sklepach na rejestratory dźwięku do nagłośnienia przemysłowego 100v.